В останні десятиліття спостерігається певний парадокс: з одного боку, збільшується кількість медикаментозних засобів, лабораторних досліджень і високотехнологічних діагностик, розроблено безліч лікувальних методик, а з іншого – зростання захворюваності населення і скорочення тривалості життя. Ці чинники змусили лікарів звернутися до незаслужено забутих методик нетрадиційної, альтернативної медицини, націленим в першу чергу не на усунення симптомів хвороби, а на пошук причини захворювань і вплив на комплексне оздоровлення.
Сприйняття людського організму як єдиного цілого – основа природних методів лікування: гірудотерапії, апітерапії, фітотерапії. Отримані позитивні результати лікування пацієнтів підтверджують доцільність використання цих методик в повсякденній лікарській практиці, зокрема терапії п’явками.
В даний час накопичений багатий досвід ефективного застосування гірудотерапії при різних захворюваннях. А то, що п’явка виявилася на «других ролях», було наслідком її некваліфікованого використання. Тому оволодіння основами гірудотерапії (не тільки професійними лікарями) дозволить уникнути цих помилок в подальшому і буде сприяти підвищенню ефективності лікування. Переваги цього біологічного методу в тому, що він нешкідливий, не дає негативних побічних реакцій і, за невеликим винятком, може застосовуватися у пацієнтів різного віку і з різними захворюваннями.
Відродження гірудотерапії це факт що відбувся – число її прихильників як серед лікарів, так і пацієнтів постійно зростає. Навчитися правильно користуватися цією «фармацевтичної міні-фабрикою», відчути реальні результати впливу п’явки на людський організм – завдання нашої практики . Оволодівши основами гірудотерапії, ви зможете переосмислити своє ставлення до медикаментозного лікування, ще раз переконавшись в могутності сил природи.
П’явка – це лікар, який повертає здоров’я і життєву активність – скористаємося цим, отримавши необхідні знання.
З книги лікаря-гирудотерапевта Куплевської Л.А. “Гірудотерапія і основи здоров’я”
Звертаємо увагу на те , що гірудотерапію краще не проводити при підвищенні температури тіла , інші особливості та протипокази до лікування п’явками сюди ….⇒⇒⇒
Починаємо сеанс гірудотерапії
Гірудотерапію необхідно проводити в нормальній спокійній обстановці. В області передбачуваної приставки шкіру до процедури потрібно чисто вимити, без сторонніх запахів.
П’явку медичну можна поставити як за допомогою додаткових пристосувань (шприци без голки, банки, пробірки), так і без них. Пацієнт повинен перебувати в зручній для нього позі, краще лежачи.
У вибране місце для приставки, слід помістити п’явки медичні передньою присоскою до шкіри. Якщо температура шкіри пацієнта низька (часто характерно для літніх пацієнтів), п’явки будуть присмоктуватися мляво. Ділянку шкіри можна попередньо протерти шматочком бинта, змоченим теплою водою, до стану гіперемії. Однак буває, що п’явка ніяк не хоче присмоктатися, тоді шкіру змащують розчином глюкози або цукру. В крайньому випадку доводиться обколювати шкіру одноразовою голкою до появи крапельки крові, на яку ставлять п’явку.
Тактика після постановки п’явок
Після відпадання п’явки, накладається стерильна пов’язка (бинт, лейкопластир, абсорбуючі прокладки, памперси – якщо п’явки ставилися на крижі). Рана може кровити від 2 до 24 годин. Іноді залишаються невеликі синці в місці укусу – це нормально. Вони пройдуть через кілька днів.
Пацієнт повинен:
Не рекомендується фізичні перенапруження в процесі проведення сеансів гірудотерапії.
Пов’язку треба міняти кожен день для профілактики кропивниці, карбулкунов, фурункулів.
Після зняття пов’язки рану обробити 3% розчином перекису водню і обов’язково заклеїти бактеріцидним лейкопластиром ще на 12-24 годину.
Душ можна приймати через 1-2 доби.
Загальна ванна через 4-5 доби.
Наступний сеанс можна повторити вже через 2-3 дні
Основні дії п’явки на організм людини
антикоагулююча
тромболітична
протиішемічна
антигіпоксична гіпотензивна (точніше нормотензівна)
протинабрякова
дренувальна
відновлення мікроциркуляції
ліполитична
відновлення нервово-м’язової передачі імпульсів
загальна рефлекторна
відновлення проникності судинної стінки
бактеріостатична
імуностимулююча
аналгезуюча
можливі ускладнення
Після перших процедур (частіше через 12-18 годин після 3-4-й процедури) може виникнути реакція на п’явки медичні, як результат активації імунної системи, що розцінюється як позитивне, сприятливе явище, що свідчить про точне влучення секрету п’явки в осередок хвороби.
Приставкова реакція на п’явки медичні може включати наступні прояви:
свербіж, почервоніння, набряклість, локальне підвищення температури в місцях укусів п’явки – наголошується у 88% випадків;
реакція з боку лімфатичної системи у вигляді збільшення регіонарних і віддалених лімфатичних вузлів – відзначається в 1,6% випадків;
загальної реакції у вигляді підвищення температури тіла, болем у м’язах, погіршення загального самопочуття – зазначається у 0,8% випадків.
Реакції не спостерігається взагалі у 9,6% пацієнтів.
Більш детально в книжці Куплевської Л.А. »Гірудотерапія і основи здоров’я» або на сайті доктора Куплевської www.dr-kuplewska.com