Приставкові реакції
При очищенні методом гірудотерапії важливо розуміти, що очищення і відновлення організму (так як і іншими методами), може супроводжуватися як негайним поліпшенням стану після перших процедур, так і різними специфічними симптомами, які вказують на позитивну дію ферментів п’явки на організм.
Після перших процедур (частіше через 15-20 годин після 3-4-ї процедури) може виникнути реакція на поставлені п’явки, як результат активізації імунної системи, що розцінюється як позитивна ознака, що свідчить про попадання секрету п’явки в осередок хвороби, очищенні тканин від накопичених метаболітів, токсинів. Ця реакція – підтвердження того, що організм виходить з хворобливого стану.
Шлаки разом з застояною міжклітинною рідиною і лімфою потрапляють в кров’яне русло і виходять з ранки назовні. Якщо частина токсинів, яка з якоїсь причини (висока в’язкість крові, велика зашлакованість органу та ін.) залишилася в крові, з’являються ознаки інтоксикації організму. При цьому може виникнути слабкість, запаморочення, прискорене серцебиття, головний біль, сонливість, відчуття втоми, слабкості, тремтіння, озноб, нудота, дратівливість, рідкий стілець, часте сечовипускання, болі в суглобах, місцеві прояви та ін. Поява цих симптомів пов’язано з надходженням шкідливих речовин в кров з клітин і виражена їх залежить від ступеня забруднення тканин і органів, від якості крові та інших чинників. Це є позитивною ознакою «перебудови» організму і ще раз доводить, що біологічно активні речовини, які продукуються п’явками, активно працюють і очищають організм. У міру того, як шлаки виводяться з крові, ці неприємні відчуття проходять. Щоб швидше позбутися цих симптомів, обов’язково потрібно активізувати роботу органів виділення (печінка, нирки, шкіра) трав’яними комплексами, прийомом достатньої кількості води, очищенням кишечника. (Див. Розділ Фітотерапія Книжка Куплевської).
Приставкову реакцію умовно поділяють на 3 ступені:
1-й ступінь: місцева реакція – свербіж, гіперемія, набряклість в місцях укусів п’явок, локальне підвищення температури – трапляється в 88-90% випадків; далі читай в книзі Куплевської Лідії
Методи зниження інтенсивності приставкової реакції
Місця укусів не можна розчісувати, щоб не інфікувати ранки. При виникненні зуду, місцевих проявів шкіри, уражену область можна змащувати псило-бальзамом, мазями «Антикус», «Рятувальник», сумішшю нашатирного спирту з вазеліновим маслом (1: 1) і / або обробити 10% розчином харчової соди, 25% розчином сульфату магнію, трав’яними настоями (квітки календули, ромашки), міцною заваркою чорного чаю.
Для полегшення або зняття симптомів приставкової реакції після сеансу гірудотерапії використовується Ранозагоюючий крем, розроблена на нашій біофабриці,за участі науковців Львівського Медуніверситету спеціально для цієї мети, який містить екстракт п’явки медичної, масляний розчин хлорофіліпту. Крем швидко і ефективно знімає свербіж і подразнення шкіри в місцях постановки, прискорює процеси загоєння, подовжує ефект гірудотерапії. далі читай в книзі Куплевської Лідії